Lokakuu, 2021

ma ti ke to pe la su
39
27
28
29
30
1
2
3
40
4
5
6
7
8
9
10
41
11
12
13
14
15
16
17
42 18
19
20
21
22
23
24
43
25
26
27
28
29
30
31

Tapahtumat 22.10.

  • 22.10. Stefin Alueelliset aamukahvit 2021 Zoom

     

    Aloitamme lokakuussa Alueelliset aamukahvit -etätapaamiset, joihin kutsumme jäseniämme maantieteellisesti alue kerrallaan. Tapaamisessa tutustutaan puolin ja toisin; jokainen jäsenorganisaatio saa tuoda esille tämänhetkisiä haasteitaan sekä esittää toiveitaan Stefille ja me Stefiltä kerromme edunvalvonnasta ja tulevasta toiminnastamme. Tapaamisiin voi halutessaan osallistua useampi teatterin hallinnosta tai henkilökunnasta, esimerkiksi siten, että kaikki toiminnan osa-alueet ovat hyvin edustettuina.

    Tapaamiset ovat perjantaiaamuisin tai -iltapäivisin (iltapäiväkahvit!) seuraavasti:

    • pe 8.10. klo 9–11 POHJOINEN: JoJo – Oulun Tanssin Keskus, Kajaanin kaupunginteatteri, Kemin kaupunginteatteri, Oulun Teatteri, Rovaniemen Teatteri ja Tanssiteatteri Rimpparemmi
    • pe 8.10. klo 13–15 ITÄ: Itä-Suomen tanssin aluekeskus, Joensuun kaupunginteatteri, Kuopion kaupunginteatteri, Mikkelin Teatteri, Savonlinnan Teatteri, Tanssiteatteri Minimi ja Varkauden Teatteri
    • pe 22.10. klo 9–11 KAAKKO: Kotkan Kaupunginteatteri, Kouvolan Teatteri, Lappeenrannan kaupunginteatteri ja Teatteri Imatra
    • pe 29.10. klo 9–11 TRE: Ahaa Teatteri, Tampereen Komediateatteri, Tampereen Teatteri, Tampereen Työväen Teatteri, Tanssiteatteri MD ja Teatteri Mukamas
    • pe 29.10. klo 13–15 TURKU: Aurinkobaletti, Linnateatteri, Läntinen tanssin aluekeskus, Tanssiteatteri ERI, Turun Kaupunginteatteri och Åbo Svenska Teater
    • pe 5.11. klo 9–11 LÄNSI: Kokkolan kaupunginteatteri, Porin Teatteri, Rauman teatteri, Seinäjoen kaupunginteatteri, Vaasan kaupunginteatteri och Wasa Teater
    • pe 19.11. klo 9–11 KESKI: Teatteri Eurooppa Neljä, Hämeenlinnan Teatteri, Jyväskylän kaupunginteatteri, Lahden kaupunginteatteri ja Riihimäen Teatteri
    • pe 26.11. klo 9–11 UUSIMAA: Espoon Kaupunginteatteri, Tanssiteatteri Glims & Gloms, Tanssiteatteri Raatikko, Teatteri Hevosenkenkä, Teatteri Vantaa och Unga Teatern
    • ma 29.11. klo 9–11 HKI 1: KOM-teatteri, Q-teatteri, Ryhmäteatteri, Suomen Komediateatteri, Teater Viirus ja Teatteri Jurkka
    • ma 29.11. klo 13–15 HKI 2: Cirko – Uuden sirkuksen keskus, Nukketeatteri Sampo, Susanna Leinonen Company, Tanssiteatteri Hurjaruuth, Teatteri Rollo, Tero Saarinen Company ja Zodiak – Uuden tanssin keskus
    • pe 10.12. klo 9–11 HKI 3: Helsingin Kaupunginteatteri, Suomen Kansallisteatteri och Svenska Teatern

    Varaa aika kalenteriisi!

    Lähetämme aina noin viikkoa ennen tapaamista alueen teattereiden johtajille zoom-linkin, jonka voi jakaa omassa organisaatiossaan niille, jotka haluavat osallistua tapaamiseen.

    Tervetuloa!